Přelom 2020/2021

08.01.2021

Dne 29.12.2020

Jednotka SDH Štítná nad Vláří v závěru roku zasahovala u lokální povodně v obci. Na několika místech prováděla čištění kanálů, kanálových vpustí od naplaveného listí, větví a nečistot bránící volnému odtoku vody. Jednotka dále prováděla úklid komunikací od naplavenin, prováděla čerpání zatopených sklepů a monitoring stavů vodní hladiny v různých částech obce.

V nočním hodinách, přesně v čase 1:58 byla také povolána do Slavičína - Hrádku, kde spolu s dalšími jednotkami prováděla čerpání vody ze sklepa mateřské školy a podílela se na likvidaci následků lokální povodně v obci.

Cestou zpět jednotka provedla úklid ujetého svahu z komunikace před obcí Jestřabí ve směru na Štítnou.

Foto: Radek Holík

Velká voda ve Štítné nad Vláří

Velká voda v Popově


Dne 5.1. 2021

Po příchodu SMS zprávy v čase 2:15 vyjela jednotka k nočnímu požáru ve Štítné nad Vláří, části Popov.

Zde se jednotka zapojila do likvidace požáru chaty u rodinného domu. Pomocí vysokotlakého proudu požár lokalizovala a po příjezdu dalších jednotek byl požár uhašen. Jednotka se následně na rozkaz velitele zásahu vrátila zpět na svou základnu.Do novému roku 2021 přejeme všem rodinnou pohodu, pracovní spokojenost a hlavně zdraví, protože to je nejdůležitější!

... a jelikož jsme vstup do letošního roku nemohli oslavit, jak jsme zvyklí, přikládáme ke zhlédnutí starší video hasičské fontány z Prahy.