Návštěva vinného sklípku

27.01.2019

Máme konec ledna, čas masopustu je již v dohlednu a nám začínají přípravy na tradiční fašankový průvod, včetně večerního pochovávání basy na Hasičském plese, který se bude konat 2. března 2019.  Ač se to nemusí zdát, tomuto dnu předchází mnoho odpracovaných hodin a zařizování. Ze všeho nejdříve přichází na řadu rozdělení práce, zorganizovaní lidí, kteří se budou podílet na fašankovém průvodu a dále skupiny lidí zajišťující večerní pořadatelství plesu. A k tomu neodmyslitelně patří obstarání jídla a pití.

Stejně tak, jako v minulých letech, i letos jsme se vypravili do Moravského Žižkova na návstěvu vinného sklípku za panem Mečlem. Tento jistě úspěšný podnikatel a především vinař, jehož lahvinky si můžete zakoupit i ve známém řetězci Penny, nás provedl  skvělou degustací vín, popsal nám jejich výrobu a udělal menší přednášku o fungování vinařství v ČR. Účelem však bylo vybrat kvalitní víno pro zpříjemnění a navození dobré atmosféry  hasičského plesu. Naši degustátoři věří, že vybrali správně a na Vás teď zbývá se o tom jen přesvědčit...